راهیابی ۸۹ اثر به مرحله نهایی داوری جشنواره ملی زیلوی برتر

تعداد بازدید:۲۱۹
راهیابی ۸۹ اثر به مرحله نهایی داوری جشنواره ملی زیلوی برتر

عامل توسعه خوشه زیلو با اشاره به پذیرش و داوری ۲۱۳ اثر از شهرهای مختلف به دبیرخانه نخستین جشنواره ملی زیلوی برتر، از پذیرش ۸۹ اثر برگزیده و راهیابی این آثار به مرحله نهایی داوری این جشنواره خبر داد.

«محمدرضا دهقانی فیروزآبادی» ضمن اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی زیلوی برتر در سه بخش «بافت برتر»، «طرح و نقش برتر» و «محصول برتر» توسط شرکت‌های شهرک‌های صنعتی یزد و با حمایت سازمانها و نهادهای پشتیبان، اظهار کرد: مرحله پذیرش آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره با دریافت ۲۱۳ اثر دهم مردادماه جاری خاتمه یافت.

به گفته وی، طی مدت اعلام شده در فراخوان پذیرش آثار، در مجموع ۱۰۱ اثر در بخش «بافت برتر»، ۵۴ اثر در بخش «طرح و نقش برتر» و ۵۸ اثر در بخش «محصول برتر» به این جشنواره ارسال شد که در مرحله اول داوری تعداد ۸۹ اثر برگزیده شد تا پس از ارسال اصل آثار در مرحله دوم داوری مورد قضاوت قرار گیرد.

دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: پس از داوری مرحله اول جشنواره که طی دو روز انجام شد، ۴۵ اثر از ۲۹ هنرمند از شهرهای یزد، میبد، ندوشن و کاشان در بخش بافت برتر، ۲۴ اثر از ۱۴ هنرمند از شهرهای طبس، تهران، میبد، یزد و کرمان در بخش طرح و نقش برتر و ۲۰ اثر از ۱۴ هنرمند از شهرهای کاشان، اردکان، میبد، ندوشن و یزد در بخش محصول برتر، انتخاب شد و از صاحبان این آثار دعوت شد تا اصل آثارشان را برای قضاوت در مرحله نهایی داوری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی مهلت ارسال اصل آثار پذیرفته شده در مرحله اول داوری را پنجشنبه ۱۶ مردادماه اعلام کرد و گفت: داوران این جشنواره ترکیبی از خبرگان و پیشکسوتان هنرصنعت زیلو، اساتید دانشگاه و فعالان حوزه بازار در این حوزه هستند.

عامل توسعه خوشه زیلو هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی مصرف کنندگان با زیلوی اصیل و مرغوب و تشویق تولید کنندگان به بافت و عرضه زیلوی با کیفیت عنوان کرد و افزود: ترغیب طراحان و افراد خلاق برای تولید طرح‌های متنوع و محصولات جدید و همچنین توسعه تعاملات هنرمندان زیلوباف در سرتاسر ایران از دیگر اهداف برگزاری این رویداد ملی در شهر جهانی زیلو است.

این جشنواره توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد و درقالب برنامه های خوشه زیلو در حال انجام است و اجرای آن به سازمان جهاددانشگاهی استان یزد سپرده شده و زمان برگزاری اختتامیه این رویداد ملی و تجلیل از برگزیدگان جشنواره اواخر مردادماه است.


نظر شما :